16 Mayıs 2014 Cuma

Asma Tavan Modelleri

Ev dekorasyonlarında kullanılan çok değişik alternatifler vardır. Duvar boyalarında duvar kağıtlarında renk ve desen olarak neredeyse sonsuz seçenekler vardır. Aydınlatma amaçlı kullanılan avizeler yada aplikler de hayatımızın içinde önemli bir yer almıştır. Özellikle bir dönemler çok moda olan ve çok kullanılan taşlı avizelerden sonra moda olan asma tavanlar yepyeni bir dekorasyon malzemesi olmuştur. Önceleri sıklıkla iş yerleri için hazırlanan asma tavan modelleri özellikle büyük şirketlerde kullanılmaya başlanmıştır. Girişlerde uygulanan asma tavan modelleri ilk girişte zengin ve şık bir görüntü sergilemeye yardımcı olmuştur. Aynı şekilde toplantı salonları yada müdür odaları içinde hazırlanan asma tavan modelleri ortamın ciddiyetini arttırmaya yardımcı olmuştur. Aynı şekilde özellikle de otellerin girişlerinde mutlaka asma tavan modelleri kullanılır. Bu alan ne kadar büyük olursa olsun mutlaka uygun bir asma tavan modeli vardır.

Evlerimizde kullanılan asma tavan modelleri de koridorlarda ve salonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Asma tavanların kullanılmasındaki en büyük sebeplerden biride avizeler yada floresanların görüntülerini ortadan kaldırmaktır. Asma tavan modellerinin yapımında alçıpan denilen bir malzeme kullanılır bu malzeme beyaz olup istenilen her renge boyanabilir. Alçıpan denilen bu malzeme aynı zamanda hafifte bir malzeme olduğu için tavandan sarkan ve arkasına ışıkların saklandığı modellerde vardır ve bu modellerin tavanda asılı kalmasında hiç bir sakınca yoktur. Asma tavanlar boyanabildiği gibi içlerine takılan spotlar yada floresanlarında renklileri vardır. Ortamda oluşturulmak istenilen ışığa uygun olarak yüksek yada hafif ışılar yada renkli yada beyaz ışıklar kullanılabilir.Asma tavanlarda değişik şekiller meydana getirilebilir ve bu şekiller değişik renkler de boyanabilir. Özellikle de kalp yada çiçek şeklindeki ountuların içlerinin kırmızı gibi renklere boyanması farklı görüntüler oluşturmaktadır.
Yorum Gönder

İç Boya Rengi Seçimi

İç Boya Rengi Seçimi İç boya rengi tadı yansıtır, ruh hallerini etkiler ve bir evin özelliklerini ve eksikliklerini sergiler veya küçü...