19 Mayıs 2014 Pazartesi

gergi tavan özellikleri

GERGİ TAVAN 

 Modern mimarinin gerekliliklerine uygun olan benzersiz ve esnek aydınlatma imkanlarını özellikle iç mekanda mükemmel bir şekilde farkedebilirsiniz. Transparan uygulamalar difüze gün ışığı etkisiyle mekânların aydınlatılmasında fark yaratmaktadır. Esnek yapısı nedeniyle her türlü aydınlatma ve armatür elemanının kullanılmasına da olanak sağlar. 
100m – 4m  aralığında bütün bir parça olarak uygulanabilen  gergi tavanlar sınırsız büyüklükteki alanlara eklemeler yapılarak uygulanabilir. Hayal gücünüzün ürettiği tasarımları uygulamanız ve farklılık sağlayabilmeniz için Saten, lake, mat, transparan(aydınlatmalı), süet, metalik ve delikli dokularıyla sizlere hizmet etmektedir. 20 yıl hatta daha fazla seneler boyunca neme dayanıklı ,anti bakteriyel  yapısı sayesinde hijyenik ve sağlıklı görüntüsünü ilk günkü gibi koruyacaktır.Tüm güvenlik ve Çevre standartlarına tam uyumlu olan ürünümüz TS EN 14716:2004 PVC gergi tavanlar standardına göre CE Belgeli B sınıfı yanmazlık sertifikasıyla üretilmektedir. Esnek yapısı ve montaj kolaylığı sayesinde tüm mekanlara herhangi bir kirlilik yada dağınıklık yaratmadan son derece hızlı bir şekilde uygulanabilir. Uygulama yapılan yerin altındaki su tesisatı, klima tesisatı, elektrik tesisatı gibi tüm yapısal ihtiyaçlara karşılık verir.
 

NEDEN GERGİ TAVAN SİSTEMLERİ ?

 
    Tavanlarınız çatlak, hasarlı, lekeli veya kirli ise bunları gergi tavan sistemleri ile kolayca yok edebilirsiniz.  Duvar boyasına veya alçı panoya bu yöntem sayesinde hiç ihtiyaç yoktur. Bir gün gibi kısa bir zaman içerisinde mekana istediğiniz görüntüyü taşıma derdi gibi sıkıntılarınız olmadan uygulayabilirsiniz.  Dümdüz yada gösterişli , sade yada canlı ,dümdüz, pürüzsüz, tertemiz suya dayanıklı bir tavana sahip olabilirsiniz. Banyonuza mutfağınıza antrenize yatak odanıza  yepyeni bir görünüm elde etmek için rahatlıkla evinizin her yerine uygulanabilir.
 

GERGİ TAVAN YARARLARI :
 

    Montaj yapılırken evinizde veya uygulandığı ortamda herhangi bir pisliğe yol açmaz. Aşırı derecede sorunsuz hızlı ve pratik bir sistemdir. Ölçülendirmede  esnekliği sayesinde büyük kolaylık sağlar.eşyaları taşımaya gerek kalmadan uygulanabilir. Estetik ve modern bir yapıya sahiptir. Dikey, yatay, kavisli, kemerli, düz bütün yüzeylere rahatça uygulanabilir. Sıva hatlarını tamamen gizler. İsteğe bağlı olarak dijital baskı sayesinde tavanlarınız istediğiniz resim ve desenlerle kaplanabilir. Ekonomik oluşuyla ayrı bir albenisi vardır. Montaj, imalat ve dekorasyon işlemi bir gün içinde sonlandırılır. Geleneksel tavanlarla maliyeti hemen hemen aynıdır. Çok güvenilir bir yapıya sahiptir ve uzun süre dayanıklılık sergiler. Neme dayanıklı, suya dayanıklı, çarpmalara dayanıklıdır ve tüm yapılara uygulanabilmektedir.  Kurulumu oda sıcaklığında gerçekleştirilebilir.Özel temizlik ürünleriyle temizlenir. İsteğe göre akrilik boya ile boyanabilmektedir.Işıklandırma, havalandırma, telefon, alarm gibi sistemler ilave edilebilmektedir. Ayrıca herhangi bir bakıma gerek yoktur.
 

GERGİ TAVAN UYGULANABİLECEK MEKANLAR 

 
    Yeni- eski bütün binaların yenilenmek istenilen yerlerinde, cafelerde, restoranlarda, hastanelerde, okullarda, dershanelerde, konferans salonlarında rahatlıkla uygulanabilen bir sistemdir. 
 

LAKE GERGİ TAVAN 
 

    Gergi tavan yalnızca estetik bir dekorasyon  ürünü olarak tavanlarda kullanılan bir kaplama değildir.  Kaplama amaçlı olmasının yanı sıra son derece estetik bir yüzey kaplamasıdır.  Kusursuz parlaklığı sayesinde ışık ve görüntü yansımaları ile uygulandığı alanda istenilen hava yakalanmasında katkıda bulunur. Mekanların en fazla kirlenen kısımları tavanlarıdır. Sigara dumanı, nem, hava sirkülasyonu, buhar ve statik etkiler nedeniyle tavanlar, yaygın kullanılan tavan malzemeleriyle ( boya, lambri, taş yünü vs. )uygulandıkları alanlarda kısa süre içerisinde kirlenir ve yıpranıp mekanın görüntüsünde kötü etkiler ortaya koyar. Oysa bu etkilerinin tam tersi olarak Lake Gergi Tavan malzemelerinin uygulandıkları mekanlarda istenilen hava uzun bir süre korunurken , parlaklığı ile albenisini sürdürür.
    Membran yapısı sayesinde mekânlarınızdaki akustik beklentileri karşılar. Yangın söndürme, havalandırma, aydınlatma armatürleri kolayca uygulanır. Su, elektrik, network, güvenlik vb. tesisat ve kablolamalarınızı saklar. Lake yüzey dokusu ahşap dokunun elit ve şık görüntüsünü tavanınıza yansıtırken, ahşaplar ile karşılaştırıldığında ağırlığı %1-%2 arası değişim gösterir. Tavana uygulanan diğer malzemelerden çok daha hafif çok daha şık bir görüntü sağlarken son derecede esnektir. Uygulandığı binaya hiç bi durumda statik bir yük getirmez. Lake düzey dokuları ısı ve sesin izole edilmesini tavan ile yüzey arasında kalan hava katmanı ile etkili bir şekilde çözer. Serbest çalışmalar ve üç boyutlu uygulamalara imkân veren yapısı ile tasarlanabilen bütün mimari tasarımlar ile birleşerek, özgün ve karakteristik ortamla tasarlanmasına katkıda bulunur. Işığı yansıtma değerleri yüksek olan Lake düzey dokuları benzeri olmayan bir hava oluşturarak tavanlarınızda yansıtma efektleri oluşturur.

IŞIKLI GERGİ TAVAN   

    USC Translucent (ışıklı) serisi Gergi Tavan malzemeleri normalden fazla ışık geçirme oranı ile ışığın homojen ve yumuşak  bir şekilde yayılmasına imkan sağlayan özel “ Fresnel” dokusu sayesinde ortamlarda son derece etkin bir aydınlatma çözümüdür. Patenti kendine ait olan fresnel ışık dağıtma yöntemi piyasadaki diğer gergi tavan ürünlerinden kendini bu özelliği ile belli eder. Fresnel  ışık dağıtma yapısı sayesinde kaynaktan aldığı ışığı bulunduğu ortamın her yerine eşit bir şekilde dağıtır. Işık şiddeti ne olursa olsun göze direk teması hiçbir sıkıntı doğurmaz. Dijital baskılar için mükemmel bir zemin oluşturan özel fresnel yüzey dağıtımı göze çarpan bir özelliğidir. Translucent (ışıklı) ürünlerin yüzeyinde bulunan tırtıklı dokuya işleyen baskı mürekkepleri , yüzeye bütünüyle işleyerek kalıcı yoğun ve canlı olmasını sağalar. Dünyada bu konuda kurulmuş en son  ve teknolojik üretim hattı USC Gergi Tavan Sistemlerinin sahip olduğu hattır.  Rakiplerinin 3 katı genişliğe sahip  gergi tavan ürünleri bu özelliğini hattın sağladığı esneklik ve avantajlar sayesinde  kazanır.
Yorum Gönder

İç Boya Rengi Seçimi

İç Boya Rengi Seçimi İç boya rengi tadı yansıtır, ruh hallerini etkiler ve bir evin özelliklerini ve eksikliklerini sergiler veya küçü...