27 Şubat 2018 Salı

Banyo metal asma tavan nasıl yapılır ?

Banyo metal asma tavan nasıl yapılır 

Banyo metal asma tavan nasıl yapılır, sorunu cevaplama dan önce banyo metal asma tavan neden yapmalıyız neden tercih sebebi olmalı. Birinci tercihimiz mekanımızın ıslak ve nemli olması ve kullanım esnasında buharlı olmasından dolayı bu ortama dayanıklı ürün olmasından sebep bu ürünü tercih edebiliriz.
Banyo metal asma tavana başlamadan önce gerekli olan ön çalışmaları tamamlamalıyız. Bu ön çalışmalar banyo metal asma tavan, yapılacak alanda ki seramik işlerinin ve tesisat işlerinin bitmesi gereklidir. Bu eksiklikleri tamamladıktan sonra banyo metal asma tavan uygulama işine başlayabiliriz. Asma tavan yapacağımız oda, beton tavan dan kaç cm aşağıda olacak bu kodu belirledikten sonra metal tavan C profilini yada U profilini banyoda bulunan seramik duvar üzerine yada duvar üzerine 25 cm aralıklarla bir hilti delici yada çivi çakma tabancası yardımı ile sabitleriz. Asma tavan kodumuzu oluşturduktan sonra tercih ettiğimiz karolaj ölçüleri 30x30 yada 60x60 alüminyum metal asma tavan karolaj ölçülerinden birini tercih edebiliriz. Sonra beton tavana ana taşıyıcı profilleri asmak için çelik dübel sabitleriz. Metal plakaları taşıması için tali taşıyıcları ana taşıyıcıya sabitleriz. Profil sabitleme işlerini bitirdikten sonra metal asma tavan plaka montajı yapabiliriz. Banyolar da mekan ufak olduğu seçeceğimiz metal plaka ölçüleri 30x30 ölçülerinde olmalı ve clip in metal asma tavan tercih edebiliriz. Bu metal asma tavan gizli taşıyıcı olması tercih sebebi dir. Alttan baktığımız zaman görsel ve estetik olarak temiz bir tavan ortaya çıkar. Banyo metal asma tavan montajı hızlı pratiktir. Ileriki zamanlarda tavan arasında her hangi müdahale gerektiği durumlarda sökülüp takılması kolaydır.
Yorum Gönder

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz Dek-Mar İnşaat ve Dekorasyon Firmamız Hizmet sektöründe sizlere Alçıpan, Asma Tavan, Alçıpan Bölme Duvar, Metal Tavan, Me...